PIC18F45K80-E/PT
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
PIC18F45K80-E/PT
Packaging : Bulk
Product Category : 8-bit Microcontrollers - MCU
Mounting Style : SMD/SMT
ADC Resolution : 12 bit
Processor Series : PIC18
Package / Case : TQFP-44
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Data Bus Width : 8 bit
Core : PIC18
Data RAM Size : 3.6 kB
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 5.5 V
Program Memory Size : 32 kB
Maximum Clock Frequency : 64 MHz